P6KE36CA TR TIN/LEAD
Extended
Manufacturer
Central Semicon
MFR.Part #
P6KE36CA TR TIN/LEAD
JLCPCB Part #
C1984757
Package
DO-15
Description
12A@10/1000us 30.8V 36V 49.9V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-15 ESD and Surge Protection (TVS/ESD)