MTB028N10QNCQ8
Extended
Manufacturer
CYSTECH
MFR.Part #
MTB028N10QNCQ8
JLCPCB Part #
C373437
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100V 2.7V 28nC@10V 3.1W 36mΩ@4.5V 6.6A 637pF 81pF N-Channel SOP-8 MOSFETs ROHS