TS16-1212-85-BK-100-SMT-TR
Extended
Manufacturer
CUI
MFR.Part #
TS16-1212-85-BK-100-SMT-TR
JLCPCB Part #
C6338790
Package
SMD-4P,12x12mm
Description
-30℃~+80℃ 100,000 cycles 12V 12mm 12mm 1N 50mA 8.5mm Gull Wing SPST-NO Surface Mount,Vertical SMD-4P,12x12mm Tactile Switches ROHS