1.5KE6.8CA
Extended
Manufacturer
CREATEK
MFR.Part #
1.5KE6.8CA
JLCPCB Part #
C434990
Package
DO-201AD
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 10.5V 143A 1mA 5.8V 6.45V Bidirectional TVS DO-201AD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS