MTP2918E-150M-H
MFR.Part #
MTP2918E-150M-H
JLCPCB Part #
C20069091
Package
SMD,27x19.8mm
Description
15uH 2.86mΩ 21.2A 28A Flat-wire wound inductor ±20% SMD,27x19.8mm Power Inductors ROHS