PTS526SM17SMTR2LFS
MFR.Part #
PTS526SM17SMTR2LFS
JLCPCB Part #
C3003029
Package
SMD,5.2x5.2mm
Description
1.6N 1.7mm 12V 5.2mm 5.2mm 500,000 cycles 50mA No SMD(SMT) Tab SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD,5.2x5.2mm Tactile Switches ROHS