PTS525SK15SMTR2LFS
Extended
Manufacturer
C&K
MFR.Part #
PTS525SK15SMTR2LFS
JLCPCB Part #
C2689599
Package
SMD-4P,5.1x5.1mm
Description
-20℃~+70℃ 1.5mm 15V 2.6N 200,000 Cycles 20mA 5.1mm 5.1mm Gull Wing Round Button SPST-NO Surface Mount,Vertical SMD-4P,5.1x5.1mm Tactile Switches ROHS