BZX84C20
Extended
Manufacturer
CBI
MFR.Part #
BZX84C20
JLCPCB Part #
C2832561
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 18.8V~21.2V 20V 350mW 50nA@14V 55Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS