BZT52C5V6S
Extended
Manufacturer
CBI
MFR.Part #
BZT52C5V6S
JLCPCB Part #
C2886368
Package
SOD-323
Description
1 Independent 1uA@2V 200mW 400Ω 40Ω 5.2V~6V 5.6V SOD-323 Zener Diodes ROHS