BZT52C15S
Extended
Manufacturer
CBI
MFR.Part #
BZT52C15S
JLCPCB Part #
C2886375
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA 13.8V~15.6V 15V 200mW 200Ω 30Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS