CAX-AFA07-08XCB-H2.5
MFR.Part #
CAX-AFA07-08XCB-H2.5
JLCPCB Part #
C48677721
Package
SMD,P=1.0mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+50℃ -55℃~+85℃ 0.3mm 1mm 2.5mm 500mA 50V 8P Copper alloy Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin Top Contact SMD,P=1.0mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS