SMCJ90A-AT/TR7
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
SMCJ90A-AT/TR7
JLCPCB Part #
C523444
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 10.3A 100V 146V 1uA 90V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS