SMCJ440CA/TR7
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
SMCJ440CA/TR7
JLCPCB Part #
C634249
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 2.1A 440V 492V 713V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS