SMCJ190CA
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
SMCJ190CA
JLCPCB Part #
C310029
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 190V 1uA 211V 308V 4.8A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS