SMBJ6.5CA-AT/TR7
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
SMBJ6.5CA-AT/TR7
JLCPCB Part #
C523336
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 1uA 53.6A 6.5V 600W@10/1000us 7.22V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS