1.5SMC27CA/TR7
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
1.5SMC27CA/TR7
JLCPCB Part #
C5208859
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 23.1V 28.4V 37.5V 40.5A Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS