1.5KE6.8A/B
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
1.5KE6.8A/B
JLCPCB Part #
C521827
Package
DO-201
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 10.5V 144.8A 1mA 5.8V 6.45V TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS