1.5SMC82A
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
1.5SMC82A
JLCPCB Part #
C522106
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 113V 13.5A 1uA 70.1V 77.9V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS