1.5KE440CA
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
1.5KE440CA
JLCPCB Part #
C20623796
Package
DO-201
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 2.5A@10/1000us 376V 462V 602V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS