BX-VH3.96-2PWT
MFR.Part #
BX-VH3.96-2PWT
JLCPCB Part #
C18077856
Package
SMD,P=3.96mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 1 15mm 1x2P 2 250V 2P 3.96mm 7A 9.55mm 9.8mm Auxiliary Solder Pin Beige Brass LCP Surface Mount, Right Angle Tin UL94V-0 VH SMD,P=3.96mm,Surface Mount,Right Angle Wire To Board Connector ROHS