BV-SMCJ48CA
MFR.Part #
BV-SMCJ48CA
JLCPCB Part #
C5377476
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 19.4A@10/1000us 1uA 48V 58.9V 77.4V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS