BV-SMBJ33CA
MFR.Part #
BV-SMBJ33CA
JLCPCB Part #
C413949
Description
-55℃~+150℃ 11.3A 1uA 33V 36.7V 53.3V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS