BTS0C0052BMG00
MFR.Part #
BTS0C0052BMG00
JLCPCB Part #
C19190605
Package
SMD-4P,5.2x5.2mm
Description
1.6mm 100,000 cycles 12V 2.6N 5.2mm 5.2mm 50mA Round Button SMD(SMT) Tab Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,5.2x5.2mm Tactile Switches ROHS