BCT2561ELS185-TR
MFR.Part #
BCT2561ELS185-TR
JLCPCB Part #
C2887818
Package
UTDFN1x1-4L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.85V 2uA 300mA 48uVrms 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive UTDFN1x1-4L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS