BCT2211EUK28-TR
Extended
Manufacturer
BROADCHIP
MFR.Part #
BCT2211EUK28-TR
JLCPCB Part #
C2887796
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 200uVrms 26uA 450mV@(500mA) 5.5V 500mA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS