BCT2193EUR28-TR
MFR.Part #
BCT2193EUR28-TR
JLCPCB Part #
C2887786
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃ 2.8V 26uA 450mV@(500mA) 5.5V 500mA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS