BCT2193EUR12-TR
MFR.Part #
BCT2193EUR12-TR
JLCPCB Part #
C2887784
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.28V@(500mA) 1.2V 26uA 5.5V 500mA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS