BCT2193EJR28-TR
Extended
Manufacturer
BROADCHIP
MFR.Part #
BCT2193EJR28-TR
JLCPCB Part #
C2887791
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 100uVrms 2.8V 26uA 450mV@(500mA) 5.5V 500mA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS