BCT2057EUK25-TR
MFR.Part #
BCT2057EUK25-TR
JLCPCB Part #
C2887808
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uA 1A 2.5V 350mV@(600mA) 5.5V 60dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS