BCT2038EUK28-TR
MFR.Part #
BCT2038EUK28-TR
JLCPCB Part #
C2887781
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uVrms 2.8V 20uA 450mV@(500mA) 5.5V 500mA 80dB@(217Hz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS