BCT2038EUK12-TR
MFR.Part #
BCT2038EUK12-TR
JLCPCB Part #
C2887779
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.28V@(500mA) 1.2V 100uVrms 26uA 5.5V 500mA 80dB@(217Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS