BCT2036ELS12-TR
MFR.Part #
BCT2036ELS12-TR
JLCPCB Part #
C2887770
Package
UTDFN1x1-4L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 100uVrms 26uA 300mA 5.5V 70dB@(1kHz) 800mV@(300mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive UTDFN1x1-4L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS