BCT2028EUK15-TR
MFR.Part #
BCT2028EUK15-TR
JLCPCB Part #
C266770
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 200uA 5.5V 500mA 500mV@(500mA) 50uVrms 74dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS