BCT2020EUK28-TR
MFR.Part #
BCT2020EUK28-TR
JLCPCB Part #
C2887776
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 26uA 280mV@(300mA) 300mA 5.5V 70dB@(1kHz) 75uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS