BCT2014EUR18-TR
MFR.Part #
BCT2014EUR18-TR
JLCPCB Part #
C2887822
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 1.8V 15V 300mA 320mV@(200mA) 40dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS