BCT2014EUK50-TR
Extended
Manufacturer
BROADCHIP
MFR.Part #
BCT2014EUK50-TR
JLCPCB Part #
C2887821
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 15V 300mA 320mV@(200mA) 40dB@(1kHz) 5V 700nA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS