TSA053G16-250T
Extended
Manufacturer
BRIGHT
MFR.Part #
TSA053G16-250T
JLCPCB Part #
C331509
Package
SMD-4P,5.1x5.1mm
Description
-25℃~+70℃ 1.6mm 12V 2.5N 5.05mm 5.05mm 50,000 cycles 50mA Gold IP54 No Round Button SMD(SMT) Tab SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,5.1x5.1mm Tactile Switches ROHS