SMLJ8.5CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ8.5CA
JLCPCB Part #
C1982989
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.0415kA@8/20us 10.4V 14.4V 25uA 3kW 8.5V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS