SMLJ60CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ60CA
JLCPCB Part #
C1973276
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 31A 3kW 60V 73.7V 96.8V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS