SMLJ36A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ36A-QH
JLCPCB Part #
C1983291
Package
SMC(DO-214AB)
Description
258A@8/20us 2uA 36V 3kW 44.2V 75.5V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS