SMLJ17CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ17CA-Q
JLCPCB Part #
C1983039
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 17V 20.9V 2uA 35.9V 3kW 543.5A@8/20us Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS