SMLJ150CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ150CA
JLCPCB Part #
C5924268
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 150V 167V 243V 2uA 61.5A@8/20us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS