SMLJ150A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ150A
JLCPCB Part #
C1973483
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 12.4A 150V 185V 243V 2uA 3kW IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS