SMLJ14CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ14CA
JLCPCB Part #
C1983068
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 14V 17.2V 2uA 30.2V 3kW 646.5A@8/20us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS