SMLJ13A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ13A-Q
JLCPCB Part #
C1984324
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 13V 15.9V 28V 2uA 3kW 697.5A@8/20us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS