SMLJ120CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ120CA
JLCPCB Part #
C1973456
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 120V 147V 15.6A 193V 2uA 3kW Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS