SMCJ75CA-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ75CA-QH
JLCPCB Part #
C1517973
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 121V 1uA 250.9A@8/20us 75V 92.1V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS