SMCJ70A-QH
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ70A-QH
JLCPCB Part #
C3700944
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 146.9V 1uA 66.5A@8/20us 70V 77.8V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS