SMCJ60A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ60A-Q
JLCPCB Part #
C1517933
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 125.8V 155A@8/20us 1uA 60V 73.7V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS