SMCJ51CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMCJ51CA
JLCPCB Part #
C1973194
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 113.2V 18.2A 1uA 51V 62.7V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS